דברים שצריכים להיות כתובים בחוזה מול עו

דברים שצריכים להיות כתובים בחוזה מול עו"ד פלילי

אם אתם שוכרים את שירותיו של עורך דין פלילי, יש מספר דברים שצריכים להיות כתובים בחוזה מול עו"ד פלילי.

בעבודה עם עורך דין פלילי, חיוני שיהיה לכם חוזה ייצוג. בכך, אתם ועורך הדין שלכם יודעים מה קורה ונמנעים ממחלוקות. להלן הדברים שיש לכלול בחוזה ייצוג עם עורך הדין שלכם.

המטרה העיקרית של חוזה עבודה מול עורך דין היא למנוע מחלוקות בהמשך, במיוחד שמדובר על תשלומים.

בדרך כלל נהוג לשלם לעוה"ד שכר טרחה התחלתי ולאחר מכן בהמשך התיק להוסיף את התשלום כפי שאתם קובעים יחד בצורה שתהיה נוחה לכם ולסנגור שלכם.

כמובן, בכל תיק קיימים גורמים אשר לא תלויים בסנגור שלכם, כמו משך זמן החקירה והטיפול בתיק. לכן גם אלו דברים שיהיו כתובים בתיק, לפעמים עולים דברים חדשים שדורשים את עיבוי קו ההגנה כמו למשל הוצאות על חוות דעת רפואית, בדיקות פוליגרף, שימוש בחוקרים פרטיים ועוד. לכן, אלו דברים נוספים שצריכים להיות כתובים בחוזה מול עורך דין פלילי בראשון לציון שאתם בוחרים בו לייצג אתכם.

1. תשלום לפי שעה

זוהי השיטה הנפוצה ביותר לשלם לעורך הדין שלכם. עליכם לקבוע שכר טרחה לפי שעה עם עורך הדין שלכם. כלומר, לקבוע סכום שעתי שיהיה מוסכם על שניכם הוא יציג בפניכם כמה שעות עבודה נדרשות לבצע כל דבר כחלק מבניית קו הגנה.

לכל עורך דין פלילי מחירון משלו ולכן הסכומים עלולים להשתנות ויכולים להיות פערים גם של מאות שקלים לכל שעת עבודה בין עורכי הדין.

3. שכר טרחה קבוע

שכר טרחה קבוע הוא דרך אחרת שעורכי דין משתמשים בה כדי לחייב את לקוחותיהם. בהסכם זה, אסור שהתנאים יאפשרו לעורך הדין שלכם לגבות סכום גבוה יותר מהאגרה המוסכמת. גם אם מדובר על הוצאות נוספות, שמדובר על שכר טרחה קבוע הוא בדרך כלל גבוה מאוד. לכן, חשוב לשים לב שאין סעיפים בהסכם העבודה שמחייבים אתכם בעוד תשלומים. שכר טרחה קבוע הוא משהו שעורך דין מנוסה כבר כולל בתוכו את כל ההוצאות הצפויות בתיק ויודע מה סדר גודל העלויות של כל אחת מהן.

4. עמלות ועלויות

חוזה הייצוג שלכם עם עורך הדין הפלילי שלכם צריך לכלול גם שכר טרחה ועלויות הקשורות במקרה שלכם. עלויות אלה עשויות לכלול אגרות עד, אגרות משפט, אגרות הגשה והעתקה, הוצאות נסיעה ועוד.

כמו כן, הסכמים אלו לא כוללים הגשת ערר לערכאה גבוה יותר באם יהיה צורך בכך, אך בכדי לכסות את התשלומים מכל הבחינות עורכי דין רבים דואגים להוסיף סעיפים בהם מופיעים עלויות נוספות באם יהיה צורך להגשת ערעור וייצוג בערכה גבוה יותר.

5. מונחים אחרים

כמו כן, חיוני לכלול תנאים אחרים בהסכם הייצוג שלכם. אלה עשויים לכלול את היקף הייצוג, תיקי לקוח וסיום היחסים בין עורך דין ללקוח. ניתן גם לציין מי יבצע את העבודה ועוד.

לסיכום

אלו דברים שצריכים להיות כתובים בחוזה מול עו"ד פלילי וכמובן עוד דברים מהותיים בהם עורך הדין כותב מי המייצג שלכם, מהן השעות בהן הוא זמין עוברכם ומתי יבצע כל דבר. התאריכים בדרך כלל בחוזה מול עורך דין בתחום פלילי הם עשויים להשתנות זאת מכיוון והם לא תלויים רב בסנגור אלא גם בחוקרי המשטרה, בבית הדין וגורמים נוספים שמוערבים בחקירת המקרה.

זמין 24/7