אחריותו הפלילית של הלוקה בשכלו

דברים שמשפיעים על מחירו של עו"ד פלילי

יש לא מעט דברים שמשפיעים על מחירו של עו"ד פלילי, למרות שלא קיים מחירון מדויק לפיו עובדים כל עורכי הדין הפלילים בישראל, עדיין ישנו סדר גודל של מחירים עבור כל סוג של טיפול אותו מבצע עורך הדין.

לדוגמה: ייעוץ ראושני טלפוני ברוב המקרים הוא ייעוץ אשר לא גובים עליו, בתהליך זה החשוד יוצר קשר עם עורך הדין, נותן לו את פרטי המקרה בהתאם לשאלות אותם שואל עורך הדין בכדי לקבל מושג האם בכלל הוא יכול להתמודד עם התיק, מהם הצעדים הראושניים אותם צריך לבצע החשוד וכיצד להתנהל בכל ההליך אליו הוא נכנס. ישנם מקרים בהם עורך הדין כלל לא יכול להתמודד עם התיק, לא בשל היותו חסר ניסיון או ידע אלא מתוך עומס עבודה. לפעמים תיק אחד מורכב יכול לגרום לכך שעוה"ד מוצא עצמו מתעסק רק בתיק הספציפי, אחרי הכל כל משרד עורכי דין פלילי הוא גם עסק כלכלי וגם כאן נכנס השיקול של עסק כלכלי ולכן הייעוץ הראשוני ניתן ללא עלות.

שכר טרחת עורכי דין פלילי אינו זהה. המחירון יכול להיות מושפע מכמה גורמים, מה שמוביל לכך שלכל עורך דין פלילי מחירון משלו, שנקבע לפי הערכה עצמית ויכול להיות כולל את הדברים הבאים:

1. הניסיון של עורך הדין הפלילי

אם לעורך הדין הפלילי יש יותר ניסיון בענף, הוא יכול לחייב בשיעור גבוה יותר. לפעמים עדיף ומומלץ לבחור עורך דין פלילי בעל ניסיון וידע בתחום בו אתם מואשמים אשר יטפל בתיק שלכם בצורה הטובה ביותר מאשר לבחור עורך דין שרק נמצא בתחילת הדרך. הניסיון הוא דבר מאוד חשוב וקריטי במיוחד שמדובר על חירותו של אדם. בתיקים בתחום הפלילי מדובר על דיני נפשות, לא רק של החשוד אלא גם של כל הסובבים אותו ומשפחתו והקרובים אליו, הליך כזה יכול להשפיע על כל חייהם.

2. כישורי עורך הדין

כישוריו של עורך הדין הפלילי יכולים להשפיע גם על המחיר. אם הוא בקיא ומנוסה בתחום, אתם יכולים לצפות לשלם עמלות גבוהות יותר.
עורך דין שיודע מהן היכולות שלו ידרוש בהתאם לכך, הוא יודע שבזכות טקטיקה נכונה הוא יוכל להוביל את התיק והאישום למקום הנכון ביותר עבור החשוד. לכן, צפוי שהוא ידרוש מחיר גבוה יותר מכיוון ומקרים כאלו דורשים המון עבודה ויכולת חשיבה יצרתית ונכונה בהתאם לחוק.

3. חומרת המקרה

חומרת המקרה היא גורם בעל השפעה גדולה במחירון של עורך הדין הפלילי. ככל שהתיק הנדון חמור יותר, כך אתם תמצאו את עצמכם צריכים לשלם לעורך הדין שלכם. לפיכך, הם יבזבזו על הכנת תוכנית הגנה שתילחם עבורכם. תוכנית ההגנה תכלול בתוכה המון מרכיבים בינהים: חוות דעת רפואיות, השגה של מסמכים הנדרשים להצגה בבית הדין, הופעות רבות בבית הדין ולא פעם מעבר לערכאות משפטיות גבוהות יותר שכל אלו מסתכמים בעלויות כספיות ושכר טרחה גבוה יותר של עו"ד המייצג אתכם.

4. משך זמן העבודה והדיונים בתיק

שכר הטרחה עבור עורך הדין הפלילי יהיה תלוי גם בפרק הזמן שבו עובד עורך הדין שלכם במהלך התהליך. אם יש לכם מקרה חמור יותר, ניתן להאריך את הזמן, מה שעשוי להעלות את עמלות שכר הטרחה.

5. אם התיק הולך למשפט

אם התיק יעבור למשפט, שכר הטרחה עבור עורך הדין הפלילי יכול להיות גבוה יותר. ברוב המקרים עורכי דין בישראל נוהגים לתמחר את שכר טרחתם בשיטה של "עד לפני המשפט" מוסיפים עלויות של "ייצוג בבית משפט", ברגע שהתקי מגיע לבית המשפט המחיר אותו אתם צפויים לשלם יכול לעלות בהתאם.

לסיכום

אלו הם דברים שמשפיעים על מחירו של עו"ד פלילי באופן מובהק, ישנם דברים נוספים אשר יכולים להשפיע על גובה שכר הטרחה כמו המוניטין והשם של הסנגור, ברוב המקרים עורך דין פלילי מפורסם יגבה מחיר גבוה יותר, אך אין זה אומר ומחייב שהוא יצליח להשיג תוצאה טובה יותר. רק עורך די חדור מטרה ובעל רצון לצאת להילחם ולנצח במשפט הוא זה שיביא את התוצאה הטובה ביותר, בזכות שימוש בכל הטכניקות העומדות לרשותו.

זמין 24/7