בניית קו הגנה עבירות מין

בניית קו הגנה עבירות מין

בניית קו הגנה עבירות מין הוא קריטי, הדרך לבניית קו הגנה עוברת בין מספר שלבים וכוללת גם את המוערבות של הלקוח בתהליך.

עבירות פליליות בתחום המיני אלו עבירות הכוללות לא מעט חקירות משטרה, לשם כך מעל הכל נדרשת הכנה לחקירה במשטרה שמתבצעת באופן מקצועי. חשוב לבחור עו"ד פלילי שמתמחה בצורה הטובה ביותר בייצוג עבירות מין שיכין אתכם וידאג למצות את כל הזכויות העומדות לרשותכם.

התמודדות עם אישום בעבירה מינית היא סיטואציה קשה ומלחציה מאוד. מערכת המשפט בישראל מחמירה מאוד עם אישומים בעבירות מין קשות. אז הנאשם צריך להעסיק עורך דין פלילי שיכול להילחם בשבילה או בשבילו. יש להכיר את הדרכים בהן עורך דין פלילי בונה קו הגנה בעבירות מין. רק עו"ד פלילי מנוסה יכול להתמודד עם אישומים חמורים בצורה הטובה ביותר, הוא מכיר תקדימים שהיו במקרים זהים, ידע להכין אתכם בצורה הטובה ביותר לכל חקירה שתתבצע במהלך הטיפול בתיק.

טיפול וייצוג בעבירות מין הוא קשה מאוד, הוא דורש עורך דין שחותר לניצחון ללא פשרות, כזה שיעשה הכל בכדי להפחית את עונשו של החשוד למינמום האפשרי. לא פעם אנו עדים למקרים בהם עורכי דין טובים גם הצליחו להביא למצב של חוסר הרשעה בעבירות מין.

תהליך בניית קו הגנה

1. מוטיבציה לקורבן

עורך הדין הפלילי רשאי לבקש להכפיש את הקורבן הנטען על ידי חשיפת מצבים העלולים לחסום את האמת ואת מהלך הצדק. לדוגמא, המאשים שלך יכול לומר את כל האמת או לא להעלים את הסכמתו. כלומר, ישנם מקרים בהם הוגשה תלונה במשטרה על ביצוע עבירה מינית, עוה"ד יעשה הכל בכדי להכפיש את הקורבן, לערער את אמינותו מול בית הדין ועל ידי כך להוריד לו את המוטיבציה להמשיך ולהתנהל בתיק הזה.

חשודים רבים בעבירות פליליות ובעבירות מין בפרט רוצים לסיים את ההליך הפלילי כמה שיותר מהר, אך מדובר על תהליך ארוך מאוד שדורש כוחות נפשיים גדולים. אתם צריכים עו"ד שכל הנטל יהיה על כתפיו ויוריד ממכם את הצורך בהתמודדות נפשית קשה מאוד.

2. הסכמה

עורך הדין הפלילי שלך יכול לטעון להסכמה כטענת ההגנה שלך. עורך הדין התובע צריך להוכיח שהקורבן אינו מסכים למעשים לכאורה. עורך הדין שלך יכול להטיל ספק נוסף בכך שהוא מציע כי המגע המיני לכאורה לא הפר את הסכמתו או רצונו של הקורבן.

עורך הדין יבחן האם היו בעבר מצבים של מגע מיני, ברוב המקרים מקרים כאלו בהם היה בעבר מגע מיני ולאחר מכן בוצעה הגשת תלונה נגמרו ללא הרשעה מכיוון וייתכן והתלונה היא בגדר "נקמה" על מעשה אחר שהיה או נושא אחר שאינו עולה בקנה אחד עם עבירת מין.

3. תחינה חפה מפשע

עורך דין פלילי מנוסה היטב יעזור לך להחליט להודות בכך שאתה חף מפשע. זה עשוי לכלול הוכחה שלא עשית דבר כדי להצדיק את הטענות נגדך.
אחת הסוגיות הקשות ביותר איתן מתמודדים בעבירות מין היא שאין אנשים נוספים בחדר או במקום בו העבירה התבצעה, יחד עם זאת לא קיימת דרך להוכיח את הטענות אלא רק מתוך עדות של הקורבן. עו"ד פלילי מקצועי ידע להעמיד את מצבים אלו ולהסביר כי ללא הוכחה או ראיה "חזקה" מספיק כדי להעמיד לדין את החשוד.

4. חובת הוכחה

דרך נוספת שעורך הדין שלך יכול לנקוט בה היא קידום הספק. עורך הדין שלך עשוי לחקור את התביעה באופן שמטיל ספק אם ההוכחה כביכול נכונה.
גם במקרים בהם קיימת הוכחה, יצליח סנגור טוב למצוא בה ספקות ולהראות כי אין מצב או מנוסה המראה שימוש בכוח או מעשה שיחשב כעבירת מין.

5. אי שפיות

הגנה זו תראה כי העבריין לכאורה היה מטורף באופן זמני או לצמיתות בזמן העבירה המינית לכאורה.
טענת אי שפיות היא טענה שעורכי דין עושים בה שימוש כמעט בכל תיק, למרות שלא תמיד בית הדין מקבל את טענה זאת עדיין לטעון אותה כשאין דרך אחרת להתמודד עם התיק זה חלק מקו ההגנה. למרות שעורכי דין משתמשים בטענה זאת בתור "הקלף האחרון" עדיין יש לה משמעות בבית הדין, קשה מאוד להוכיח טענה זאת והיא דורשת גם מסמכים רפואיים ובדיקות של פסיכאטיר אותם יש להציג כהוכחה לאי שפיות.

לסיכום

בניית קו הגנה עבירות מין כוללת מספר דרכים וטכניקות, אך יחד עם זאת עורך דין יצרתי ימצא עוד דרכים רבות להתמודד עם האישום זאת בהתאם לסוג העבירה.

שאתם מואשמים בביצוע עבירות מין היצרתיות של הסנגור שלכם היא דבר קריטי מאוד, ההבנה שלו את החוק, הרצון שלו להתמודד ולהילחם עבורכם ללא כל פשרות ולראות רק את הצד שלכם גם אם זה לא פעם אומר שיש להטיל ספק בכל ההאשמות של הקורבן.

זמין 24/7