בחירת עורך דין פלילי

בחירת עורך דין פלילי

זה יכול להיות אתה, קרוב משפחה, או חבר, אבל אם אתה נעצר או מואשם בפשע, זה חייב להיות עורך דין שיכול להיות איתך בתהליך. זה התפקיד של עורך הדין הפלילי כדי לעזור עם המקרה שלך ולתת לך ייעוץ משפטי על איך להתמודד עם האישומים. בחירת עורך דין פלילי היא הדבר בעל המשמעות הגדולה והחשובה ביותר במקרים אלו.

מהו עורך דין פלילי?

עורכי דין פליליים הם הנציגים בבתי המשפט הפליליים עבור אלה שהואשמו בפשע. הם אלה שהעובדות, מידע חשוב, ודברים אחרים שאותם אוספים עורכי הדין ומציגים אותו בבית הדין, זה יעזור להגן על הנאשמים באישומים שהם עומדים בפני.

בחירת עורך דין פלילי – הדגשים החשובים

אפילו אישומים פליליים קטנים צריכים ייעוץ משפטי. החופש והמוניטין שלך תלויים מאוד באופן שבו אתה מיוצג על ידי עורך הדין שלך בבית המשפט. למצוא עורך דין פלילי זה דבר קשה מאוד. אתה צריך להיות חכם במציאת מישהו שיגן עליך מול כל האנשים בבית המשפט.

לא פעם אנו עדים למצבים בהם עורך דין פלילי צריך להגן על הנאשם לא רק מול השופטים בבית הדין, אלא גם מול התקשורת, בני המשפחה של הצד התובע ואפילו רבים שמגיעים להפגין מולו בבית הדין. להלן השלבים שעליך לבצע כדי לבחור עורך דין פלילי.

1. לדעת איזה ייעוץ משפטי אתה צריך

אישום חמור או אישום קל שניהם זקוקים לייעוץ משפטי. לא משנה כמה קטן האישום נגדך, אתה צריך לבקש סיוע משפטי. אם אתה רוצה לא לשכור עורך דין, אתה עדיין צריך לבקש ייעוץ. התייעצות זו תעניק לך מבט רחב על הסיוע המשפטי שאתה צריך.

2. בדוק אם אתה צריך סנגור ציבורי או עו"ד פרטי

קבע אם האישומים שלך צריכים עורך דין מהסנגוריה הציבורית או שכדאי לשכור את שירותיו של עורך פרטי. אם אתה עומד בפני אישומים המעוגנים בחוק סדר הדין הפלילי כאישומים הדורשים עונש שלא כולל בתוכו מאסר כבד, זכויות יוצרים ואחרים, אז אתה יכול להתייעץ עם עורך דין פלילי מהסנגוריה הציבורית, כזה שיוכל לייעץ לך איך להפחית את עונש המאסר. במקרים בהם מדובר על עבירות מין, אלו מקרים בהם בתי הדין בישראל נוטים להחמיר עם הנאשים, אל תקלו ראש ובחרו את עורך הדין הטוב ביותר שניתן למצוא.

3. חפש עורך דין פלילי מומחה

לכל עורכי הדין יש תחומי הגנה ספציפיים שבהם הם מתמחים. כדאי מאוד למצוא עורך דין שטיפל באותם מקרים כמו שלך. אתה יכול לשאול את עורך הדין שלך על התחום או בתחום בו הוא מתמחה. זה יבטיח שעורך הדין שלך יהיה הנכון בשבילך.

4. דע את הצרכים וההעדפות שלך

אמון הוא גורם חיוני שצריך להיות עם עורך הדין שלך. יודע אילו תכונות של עורך דין אתה רוצה וצריך. להיות פתוח לתקשורת ודאגות אחרות. אתה ועורך הדין  שלך חייבים להיות באותו הדף בכל עת. ברגע שבחרת עורך דין שיהיה המייצג שלך, חשוב לציין בפניו כל פרט, גם אם זה נראה לך משהו שיכול לגרום להחמרת העונש, עדיין בעיני החוק הדברים יכולים להראות אחרת, בכדי שעוה"ד המייצג אותך לא יהיה מופתע בבית הדין, חשוב מאוד שהוא יכיר כל פרט וידע בדיוק מול מה הוא מתמודד בצורה הטובה ביותר.

5. מחקר יסודי

חיפוש אחרי עורך דין פלילי טוב צריך להיות תהליך בעל חשיבות רבה, אבל אתה עדיין צריך להיות יסודי עם זה. באפשרותך לבקש המלצות ולבדוק אם עורך הדין הפוטנציאלי שלך חבר בארגון מקצועי. אתה יכול גם לחפש אם הוא מומחה למשפט פלילי מוסמך על ידי בדיקת אתר האינטרנט של לשכת עורכי הדין בישראל. אם אתה עדיין לא מוצא את עורך הדין הנכון, אתה יכול לשאול כמה חברים עבור המלצות או עדויות על עורך דין זה.

5. ייעוץ ראשוני

רוב ההתייעצויות הראשוניות  אין עלות, אז זאת הזדמנות גם למצוא את עורך הדין הנכון ביותר עבורך. ראה בעצמך אם מי מהם יכול לייצג אותך בצורה הטובה ביותר.

מסקנה

עורך דין פלילי יכול להיות מציל החיים שלך. חפש מישהו שיגיב לשאילתות שלך במהירות. משמעות הדבר היא כי הם להוטים להתמודד עם המקרה שלך.  עורך דין עם מספיק ניסיון והתלהבות הוא גם חובה. זה אומר שהם ביססו קשרים טובים שיכולים לעזור במקרה שלך, והם כנים עם המלאכה שלהם. זכור כי הם אחד מדבר בשמך, ואתה תהיה מאוד תלוי עליהם בבית המשפט. ברגע שיצרת קשר עם מספר עורכי דין, בדוק כמה אתה מרגיש את ההתלהבות של עורך הדין לייצג אותך, כמה תשוקה יש בו להתמודד עם המקרה בצורה המקצועית ביותר.

זמין 24/7