איך מנצחים תיק הגנה פלילי

איך מנצחים תיק הגנה פלילי

רוצים לדעת איך מנצחים תיק הגנה פלילי? הנה 18 צעדים שכדאי לכם להכיר לנצח את התיק שלכם וכיצד עליכם להתנהל במהלך ניהול של תיק פלילי נגדכם.

אל תעשו פשע. אבל – למען הוויכוח – נניח כי הואשמתם בעבירה פלילית. להלן מספר צעדים מהירים לביצוע שיעזרו להגדיל את הסיכויים לזכות בתיק שלכם:

רגע אחד לפני שאתם מתחילים לקרוא איך מנצחים תיק הגנה פלילי, חשוב להבין שלא מדובר ואין לראות בכל האמור סוג של ייעוץ משפטי. כל מקרה חייב להיבדק לעומק על ידי עורך דין פלילי מקצועי שיבחן את המקרה ויבנה תיק הגנה יסודי ובטוח לפי המקרה.

1. שתקו

כלומר, אל תדברו עם אף אחד על העובדות סביב התיק שלכם, אלא אם כן כבר שכרתם עורך דין ועורך דין זה הורה לכם לעשות זאת. גם אז הגבילו את מה שאתם אומרים כמה שאפשר. כל מילה שאתם מדברים על המקרה הזה יכולה לשמש נגדכם – במיוחד על ידי המשטרה והתובעים שאוספות ראיות נגדך.

גם אם אתם לא שמים, המשטרה כל הזמן חוקרת! היא עושה בדיקות ומאמצים רבים בהמון מקרים, במיוחד כאשר מדובר על עבירות שוחד ומרמה בהם המשטרה יכולה לחקור את המקרה גם תקופה ארוכה ולאסוף המון ראיות לצורך העמדה לדין.

2. לממש את זכותכם להישאר בשקט

לפני (ואפילו אחרי) שאתם מדברים עם עורך דין, נצלו את זכותכם לשתוק. אל תדברו עם השוטרים כשהם מבקשים הצהרה. אל תגידו להם אפילו: "אין לי מה להגיד". זוהי הזמנה עבורם להמשיך לחפור בחייכם ולעצור אותכם על כל מספר אישומים שעלולים להידבק.

3. אם אתם חייבים לדבר, תעשו את זה נכון!

יש זמן ומקום לכל דבר, כולל דיבור עם שוטרים על המקרה שלכם. אם אתם חייבים לדבר עם המשטרה, אמרו להם רק את מה שאתם רוצים שהם יידעו. התנהגו עצבני, התחמקו, ​​שנו את הנושא לעתים קרובות – גם אם אין לכם מה להסתיר. ככל שהם חושבים שאתם מסתירים משהו יגדיל את רצונם להמשיך לחפור ולמצוא הוכחות התומכות בחשדותיהם.

4. אל תסכימו לחיפוש – אבל אם כן, אל תשקרו

אם תתבקשו לקבל את הסכמתכם לבצע חיפוש בבית או ברכב, סרבו בנימוס (אל תתנגדו פיזית). אם השוטרים נכנסו לאזור באופן בלתי חוקי במסגרת "מסע הדיג" שלהם, אין להם זכות לחפש. זוהי זכותכם החוקתית. עם זאת, אם לשוטרים יש את הזכות לחפש, אינכם יכול לעצור אותם – אך אל תספקו להם יותר הוכחות מכפי שכבר יש להם.

5. אל תדברו על המקרה שלכם בבית

אינכם מחויבים  לפי החוק לעדכן את בן / בת זוגכם או שותפיכם לדברים הנעשים בחייכם. אז, כדי להימנע ממצבים שעלולים להחריף את הדברים, אל תדברו על המקרה הפלילי שלכם עם אף אחד בבית. אחרת תמצאו את המשטרה והתובעים דופקים על דלתם ושואלים אותם שאלות.

ישנם לא מעט מקרים בהם ראינו שיתוף של בני המשפחה במקרים, אותם בני המשפחה בתום לב התחילו להפיץ את המקרה ולצערנו זה מה שגרם להגשת כתב אישום חריף נגד החשודים.

6. אל תדברו על המקרה שלך בפייסבוק או בטוויטר … או עם כל אחד אחר

אינכם מחויבים לספר לאנשים על העובדות סביב המקרה שלכם. לכן, אל תתפארו ב"זכייה "או באיזו הגנה מצוינת יש לכם – זה עלול להשרות תקוות שווא ולגרום לתובעים להטיל עליכם כתב אישום. וזה בהחלט מספק להם הוכחות שהם יכולים להשתמש נגדכם (בנוסף לכל דבר אחר שאמרתם באינטרנט).

7. אל תתנו לחברים או למשפחה לדבר עם המשטרה

אם פונים אל מישהו בחייכם על ידי המשטרה, הניחו לו לא לדבר. אם הם חברים קרובים או בני משפחה שלכם, ספרו להם שאפשר להשתמש בהצהרות שלהן נגדם בדיוק כמו במקרה שלכם. וודאו שכולם יודעים כיצד להשיג את עורך הדין שלכם וייצורו איתו קשר מיד.

8. אל תענו על שאלות בחקירה בלתי חוקית

שוטרים יכולים לשאול אתכם כל מיני שאלות, אבל צריך שתהיה להם סיבה טובה לשאול אותן. לכן אחד הדברים הראשונים שהשוטרים עושים הוא "לשקף" אתכם – גם אם הם לא באמת צריכים. אם נשאלת אי פעם שאלות מהמשטרה, סרב לענות עליהן בנימוס. אתם יכולים פשוט לומר שאתם לא רוצים לענות על שאלות ללא עורך דין, כי זה עלול להפליל אתכם. לכן, מומלץ גם לבצע הכנה לחקירת משטרה על ידי עורך הדין המייצג אתכם. הוא יסביר לכם איך להתנהג בחקירה משטרתית בצורה נכונה.

9. אל תשכחו את שיחת הטלפון שלכם

אם הם עדיין לא עשו זאת, המשטרה תעצור אתכם ותקח את חפציכם כולל הבגדים, הארנק, הטלפון או כל דבר אחר שעשוי לאחסן בו מספר טלפון. המשמעות היא שאם אתם נעצרים בבית, הם עלולים לתפוס את מפתחות הבית שלכם ולחטט בחפציכם ולחפש הוכחות. אז זכרו לבקש שיחת טלפון אחת שלכם בהקדם האפשרי לאחר המעצר.

10. רשמו הערות על כל מה שקורה

שוטרים ינסו להערים עליכם בכל מיני דרכים. הם עשויים לנסות לגרום לאדם שאדם אחר (שהם עצרו) לשנוא אתכם או לספר לכם שהמקרה שלכם קל והם רק רוצים שתודו באשמה וישחררו אתכם, חשוב לזכור! אל תעזרו לחוקים או למשטרה, תעזרו לעצמכם!. זכרו, כל מה שהמשטרה אומרת צריך לרשום כיוון שאם הם יחרגו מסמכותם במהלך חקירה או חיפוש ותפיסה, ניתן יהיה להשתמש נגדם בשקרים ובראיות בלתי חוקיות שלהם.

11. אל תדונו בעובדות המקרה שלכם ללא עורך דין

אם אתם מספרים את הצד שלכם בסיפור למישהו (למעט עורך הדין שלכם), הוא יכול מאוחר יותר לשמש כראיה נגדכם – גם אם אינכם נשבעים. הדבר נכון במיוחד בדיונים מקוונים שבהם אתם עשויים לחשוב שאתם אנונימים. לדוגמא, התרברבות על "הגנה נהדרת" או כמה כסף תרוויחו תיק בית משפט יכולה לשמש נגדך בתביעה אזרחית.

12. אל תוותרו על זכויותיכם ללא נוכחות של עורך דין

זה שנעצרתם לא אומר שזכותכם לשתוק נעלמת. אם נשאלתם אי פעם שאלות על ידי המשטרה ללא נוכחות עורך הדין שלם אתם יכולים לומר בנימוס שאתם רוצים לשתוק וצריך לדבר עם עו"ד פלילי קודם.

13. אל תסכימו לחיפוש

אם שוטר שואל אם הוא יכול לחפש  או במכונית/בית/מכולה שלכם, התשובה היא לא. אלא אם יש למשטרה צו, היא לא תוכל לערוך חיפוש בשטח ללא רשותכם. המשמעות היא שאם הם שואלים "האם אוכל להסתכל מסביב", התשובה היא לא. אל תרגישו שלחץ להסכים כי גם אם אתם אומרים לא, הם בכל זאת יכולים לעשות את זה ולהחזיק בזה נגדכם בבית המשפט. אז אמרו להם בנימוס: "אני לא רוצה שתחפש שום דבר בלי צו." חשוב להבין, זכותכם לענות לא! זה לא אומר שזה יכול לשמש נגדכם! זו זכותכם ותעמדו על הזכויות שלכם תמיד!

14. אל תנסו "לנצח" את התיק בבית המשפט כשאתם יודעים שאתם אשמים

אם יש לכם תיק פלילי בהמתנה, אל תחשבו ששכירת עורך דין טוב תוציא אתכם מזה. הסיבה לכך היא שאין ערבות מול מערכת המשפט וגם אם תנצחו את התיק שלכם בבית המשפט, עדיין תוכלו לעמוד בפני תביעה אזרחית בגין אותה עבירה. אז לפני שאתם יוצאים לדין, וודאו כי אתם עושים זאת בעיניים פקוחות לרווחה והבנו היטב שאם תאבדו את התיק, תעמדו לדין על כך בבית משפט אזרחי.

15. אל תטענו באשמה ללא אישור עורך הדין שלכם

אם המשטרה תפנה לעורך הדין שלכם בנוגע לפשעים שבהם אתם מואשמים, עורך הדין שלכם ירצה לדבר אתכם כדי למיין את הפרטים. אתם לא צריכים לדבר עם משטרה או בלשים בלי עו"ד אם הם מתקשרים אליכם בטלפון כי כל מה שאתם אומרים יכול לשמש נגדכם מאוחר יותר בבית המשפט. מסיבה זו, עדיף לא "להתקשר בחזרה" למספרי טלפון אנונימיים שיצרו אתכם קשר בנוגע לפעילות פלילית.

16. אל תלכן לבית המשפט בלי עורך הדין שלכם

אם אתם במעצר, פנו רק לבית המשפט עם עורך הדין שלכם, או אם אינכם מצליחים להשיג אותו, וודאו שמישהו ילך איתכם לתמיכה מוסרית. ללכת לבד יכול להיות מאיים מאוד ולכן עדיף להיות עם מישהו שאתם סומכים עליו. לאחר שאמרתם זאת, חשוב לא לתת לאף אחד לפעול בשמכם מבלי שיהיה לו ייפוי כוח. המשמעות היא שהם לא יכולים לחתום עבורכם על מסמכים משפטיים כלשהם, לערוך עסקאות או דיונים וכו '. הסיבה לכך היא שאפשר לתת למישהו אחר את סמכותו של עורך הדין שלכם מאוחר יותר לבית המשפט (כלומר מישהו יודה ללא רשותכם) .

17. אל תתעלמו מהתכתבות משפטית מבית המשפט או מפרקליטות

התעלמות ממכתבים משפטיים לא תגרום להם להיעלם, רק להסלים את הבעיה. הסיבה לכך היא שאם אתם מתעלמים ממכתב על כל מקרה שאתם מעורבים בו, זה יכול להיות ענישה חמורה יותר או אפילו כתב אישום פלילי. אז אם אתם מקבלים מכתבים כלשהם, הביאו אותם לעורך הדין שלכם ודונו בהם ביחד.

18. אל תלכו לבית המשפט בלי כסף לערבות

אם אתם נעצרים על פי צו (כלומר קנס/כרטיס יוצא מן הכלל) אז סביר שתוחזקו בכלא עד מועד בית המשפט שלכם. הסיבה לכך היא שאם ניתנת לכם צו של מעצר עד לתום ההליכים, המשמעות היא שאין מספיק כסף בכדי להתמודד עם המקרה שלכם. אם זה קורה, בקשו מיד שימוע בערבות כדי לצאת מהכלא. וייתכן ותוצע אפשרות של שחרור בערבות, מומלץ שיהיה לכם את דמי השחרור הצפויים.

לסיכום

עכשיו שאתם יודעים איך מנצחים תיק הגנה פלילי זה הזמן לעבוד בצורה נכונה ולהתנהל רק מול עורך הדין שלכם, למצוא מי שילווה אתכם בהליך בצורה הטובה ביותר.

בנוסף גם שאתם יודעים איך מנצחים תיק הגנה פלילי בזכות מאמר זה, יש מקרים בהם צריכים לבנות קו הגנה והוא נבנה רק לאחר בחינת המקרה שלכם בצורה הטובה ביותר.

זמין 24/7