איך להתנהג בחקירה משטרתית

איך להתנהג בחקירה משטרתית

חקירת משטרה מתייחסת לחקירה שעושה המשטרה בכל פעילות פלילית. זהו תהליך של איסוף ראיות ואיסוף מידע כדי לדעת אם בוצע פשע. הוא משמש גם כדי להבין את זהותו של העבריין של הפשע. חקירת המשטרה לא נראית קלה כפי שניתן לראות, כך שעליך לדעת איך להתנהג בחקירה משטרתית.

שלושה דגשים חשובים שיסבירו לכם איך להתנהג בחקירה משטרתית

להיות מנומס

הדבר הראשון שצריכים לדעת על איך להתנהג בחקירה משטרתית הוא להיות מנומס. התנהגות גסה וכעס כאשר נשאל על  ידי שוטרים לא יעזור לך במהלך המצב. התנהגות אגרסיבית היא לא הפתרון, גם באם אתם בטוחים שזאת הדרך להתנהג כך בחקירת משטרה. התנהגות גסה יכולה להוביל אותך להיות מואשם בדברים כמו הפחדה, התנהגות פרועה, ופשעים אחרים. אם המשטרה עושה ראיון איתך ושואלת כמה שאלות, אתה חייב להיות רגוע ולפעול ברוגע ובנימוס. זה יעזור לך לנטרל מצב שבו את המובל להתנהלות תחת לחץ ולמנוע אינטראקציות אלימות אחרות.

תהיה בשקט (שמירה על זכות השתיקה)

הידיעה שיש לך את הזכות לשמור על שתיקה היא דרך נוספת כיצד להתנהג בחקירה משטרתית. הזכות לשמור  על שתיקה היא עיקרון חוקי המעניק ערבות לכל אדם את הזכות שלא להשיב לשאלות של גורמי אכיפת החוק. זו הזכות להימנע מלהיות אחד שמפליל את עצמו. תמיד תדע שכל מילה שמגיעה ממך יכולה לשמש מאוחר יותר שוב כנגד עצמך. לדבר עם מומחים למשפטים ולבקש מהם עצות היא אפשרות טובה שצריך לשקול. תמיד תזכור שיש לך את הזכות שיהיה לך עורך דין פלילי אם אתה צריך אחד. עורך דין ימונה לך על ידי הסנגוריה הציבורית אם אתה לא יכול  להרשות  לעצמך.

צו חיפוש (במקרה של חיפוש ראיות)

דבר נוסף שיש לזכור כיצד להתנהג בחקירה משטרתית הוא הידיעה שיש לך את הזכות לבקש צו חיפוש אם השוטרים מבקשים ממך להיכנס לנכס שלך כדי לחפש ראיות. צו חיפוש הוא צו משפטי שהוצא על ידי רשות מוסמכת המעניקה לרשויות אכיפת החוק חיפוש אחר כל ראיה אפשרית בתוך רכושך לרבות נכסיך הקיימים. עליך לדעת אם צו חיפוש תקף או לא.  כאשר צו חיפוש תקף,  הוא חייב להיות מוגש על ידי גורמי אכיפת החוק. עליו גם להכיל מידע אמין אודות סיבת החיפוש. כמו כן, שים לב כי שופט בית משפט שלום ניטרלי חייב להוציא צו חיפוש תקף. לבסוף, צו חיפוש יכול להיחשב תקף אם הוא מציין במפורש את האזור ואת הדברים שיש להחרים ולהביא אותם אל בית המפשט לשימוש כראיות.

אף על פי כן, המשטרה יכולה לערוך חיפוש ללא צו בנסיבות מסוימות. פטור אחד הוא הסכמתך.(אם הבעת את הסכמתך לביצוע החיפוש בנכס שלך, המשטרה לא צריכה להציג צו כזה) משמעות הדבר היא כי אתה מביע מרצון לחיפוש בתוך השטח שלך. השני הוא פטור מהדוקטרינה הפשוטה. הם יכולים באופן חוקי לחפש באזור שלך ולאסוף ראיות. האפשרות השלישית היא אירוע החיפוש למעצרך(כלומר באם קיים נגדך צו מעצר, המשטרה יכולה להיכנס לשטח שלך בכדי לעצור אותך. שוטרים יכולים לחפש בתוך הרכוש שלך אם אתה נעצר בחשד לביצוע פשע. הפטור האחרון הוא נסיבות דחופות. ניתן לעשות זאת אם שוטרים מרגישים את הזמן שתהליך קבלת הצו עלול לקחת זמן עלול לפגוע בשלום הציבור, עלול לאבד את הראיות. במקרים כאלו ראשית המשטרה לבצע מעצר מיידי של החשוד ולהביאו לתחנת המשטרה.

זמין 24/7