איך המשטרה מתחילה חקירה

איך המשטרה מתחילה חקירה

שיודעים איך המשטרה מתחילה חקירה, אפשר להכיר את כל תרגילי החקירה ולהתמודד מולם. בזכות הכנה לחקירה במשטרה שמבצועת בצורה נכונה יכול כל אדם חשודב בביצוע עבירה להקל בעונש הצפוי ואפילו לצאת זכאי ללא כל כתב אישום מולו, הכל תלוי במהלך החקירה.

קבלת כמות ראיות מספקת מסייעת למשטרה להוכיח מקרה מסוים אם הוא מוגש לבית המשפט. עדויות אלה עשויות לכלול ראיות רפואיות לפציעה או תקיפה, טביעות אצבע בזירת הפשע, צילומי זירת הפשע וראיות פיזיות כגון בגדים ורכוש אחר הקשור לפשע. כל מידע אשר נמצא במקום יכול לשמש את החוקרים כחק מאיסוף ראיות.

זירת הפשע

לאחר שהשוטרים קיבלו שיחה בנוגע לפשע שבוצע או מתבצע, הם נשלחים למקום. הם יכולים לתפוס את החשוד ממש במקום ולעצור אותו או אותה, ואז יובאו לתחנת המשטרה.

באם נעצרתם בחשד לביצוע עבירה, מומלץ לשמור על זכות השתיקה ולהתנהג בנימוס ובאופן מיידי ליצור קשר עם עורך דין פלילי במרכז שילווה אתכם בכל ההליך ויבחן את המשך הטיפול במקרה.

מצד שני, השוטרים עדיין צריכים לאסוף ראיות בזירת הפשע כדי לשמש לתמיכה בעונש הפלילי. כלומר, אף על פי שתפסו את האשם בשטח.

כל מעצר לא יכול לעזור למשטרה להביא חשוד לדין רק לפי הערכות, במקרה זה המשטרה מחויבית להביא ראיות ועדויות ולקשור את החשוד לפשע שבוצע.

תהליך האיסוף כולל ראיון של העדים הפוטנציאליים. המשטרה תערוך גם חקירת אתר הכוללת צילום עדויות משפטיות, תמונות, מדידות וחפצים אחרים הקשורים לפשע ועריכת תצפיות כלליות.

מראיינים את העדים

במהלך הראיונות קובעים השוטרים את העובדות שיכולות לעזור במקרה. הם ינסו להבין מי אחראי ומה קרה. לרוב, חוקרים אלה מראיינים את העדים בנפרד. בדרך זו, הם יכולים לזכור באופן אישי את מה שקרה.

השוטרים ידברו עם אנשים עם ידע אישי על פשע מסוים. בעל ידע אישי פירושו שאנשים אלה נגעו, טעמו, הריחו, שמעו או ראו דבר ממקור ראשון. לאחר מכן יתייצבו השוטרים בהצהרות העד יחד עם תצפיותיהם לגבי העדים בכדי להנגיש את המידע לשימוש עתידי.

תצפיות אכיפת החוק

תצפיות החוקרים הם מרכיבי המפתח לכל חקירה פלילית. הם מציינים את מיקום הנשק, מזג האוויר, הלבוש, כתמי הדם ופרטים אחרים שיכולים להסביר את ההתנהגות הפלילית או את הפשע.

עדויות פיזיות ופליליות

השוטרים אחראים גם לאיסוף ראיות פיזיות שנמצאו בזירת הפשע, כולל לקיחת דגימות דם, טביעות אצבע, מדידות, צילומים, בין היתר. הם יתעדו וישמרו כל עדות.

עדויות משפטיות כמו רוק, דם או טביעות אצבע בזירת הפשע ייאספו ונשלחו למעבדה לניתוח. פריטים אלה מונחים בשקית מיוחדת עם סימון מתאים.

מחשבות אחרונות – איך המשטרה מתחילה חקירה

חקירת משטרה היא אחד החלקים הקריטיים ביותר במערכת המשפט הפלילי. לפיכך, על השוטרים לפעול על פי ההנחיות החוקיות בעת חקירת פשע. לאחר מכן עליהם לאסוף כמות ראיות מספקת. ללא כמות של ראיות מספקת לא יוכלו השוטרים להגיש את כתב האשיום ולמצות את הדין מול החשוד במעשה.

זמין 24/7