איומים בטלפון

איומים בטלפון

יש לנו את הזכות להגיד מה שאנחנו רוצים. אבל זה לא חוק מוחלט. יש לו כמה מגבלות שצריך לעקוב אחריהן. במקרים מסוימים, חופש הביטוי קשור בדרך כלל לפשעים מסוימים, כולל איומים בטלפון פליליים.

איום מתייחס לפעולה המעודדת את האדם לעשות משהו ללא רשותו של האחר.  ברוב המקרים, הכוונה לאיום היא לפגוע באדם אחר, בין אם בצורה פיזית, פגיעה בשמו הטוב ואפילו איום כלכלי או ברכושו. אם אתה מהווה איום לאדם, אתה עושה פשע על ידי גרימת חוסר ביטחון של מישהו. הסיבה לכך היא שאתה  מפריע לרוגע ולשקט הנפשי של אותו אדם מאוים.

איומים אלה נקראים גם הטרדה זדונית או איום בביצוע פעולות טרור. מצב זה מתרחש כאשר אדם מנסה לפגוע פיזית באדם שעלול להוביל למותו. פעילות מסוג זה היא בדרך כלל על פשע שנגרם על ידי פגיעה פיזית.

מעשה כזה כרוך בדרך כלל בנזק פיזי. האיומים שהוזכרו לעיל יכולים להיעשות בדרכים שונות אך לא מילולית. ניתן לעשות זאת ולעבור את עבירה זאת באמצעות דואר אלקטרוני, הודעת טקסט, ואף על פי בצורה לא מילולית, כלומר סימונים שמשמעותם מהווה איום.

פשע תקיפה

פשע של תקיפה עובד כמו איומים פליליים. הפשע הזה קורה אם אדם מנסה לאיים על מישהו אחר באמצעות פעולה, אשר יכול לגרום לפציעות פיזיות. אתה למנוע הרשעה של מישהו בפשע של תקיפה אם הוא או היא מאיימים על אדם בעל פה. פשע של תקיפה צריך להיעשות פיזית. למשל, איום לבעוט במישהו בדרך כלל לא נחשב לתקיפה. התקיפה כוללת פעולה פיזית מוחשית אשר זאת גורמת לחבלה של ממש באדם אחר.

הכוונה

הכוונה נחשבת לאיומים פליליים שיכולים להיעשות על ידי סיכון חייו של מישהו. עם זאת, זה  לא משנה אם האדם או הקורבן חוו פחד וטרור או לא. מה שחשוב הוא כוונתו של האדם לבצע את הפשע. הנסיבות סביב המקרה קובעות את זה. לכן, בזכות ייצוג נכון של עורך דין פלילי באם הואשמתם בביצוע עבירת איומים, ניתן להפחית את העונש ואפילו למצוא דרכים לסיים זאת ללא הרשעה פלילית כלל.

סבירות ייתכנות המקרה

לא כל אמירה תיחשב מייד לאיום, לא ניתן לראות בו איום אם הוא מעורפל או בלתי סביר, שכן האיום הוא מעשה שגורם לאנשים ששומעים ומקבלים אותו לא בטוחים, ופוחדים כי הם עלולים להיפגע, ולהגיע למסקנה שהאיום הוא אמיתי ואמין. (כלומר, ישנם מקרים בהם אנשים מאיימים לביצוע פעולה, אך אין זה מתוך כוונה להרע באמת, אלא מתוך להט הדברים משתעמם מילותיהם כאיום) למשל, אתה מאיים על מלצרית  לפוצץ את העולם אלא אם כן היא תביא לך את האוכל באופן מיידי; אף אחד לא ישמע שהוא יאמין שהאיום היה אמיתי.

עונשים הקבועים בחוק

החוק יכול להטיל מספר עונשים אפשריים על מישהו ביצוע איומים פליליים כגון:

  • מאסר
    הפושעים צריכים לשלם על הפשע שהם ביצעו בכלא. זמן הכליאה ישתנה בהתאם לפשע שבוצע.

קנסות

הקנסות פועלים באופן דומה למאסר. הקנסות שהפושע צריך לשלם תלויים  ממדינה למדינה, כמו  גם במקרה שהפרת. ייתכן תשלום פיצוי לנפגע העבירה, או תשלום פיצוי לקופת אוצר המדינה, רוב מקרים אלו אשר מגיעים לכדי המשך טיפול באמצעות הסדר מותנה.

  • תנאי

תקופת המבחן נמשכה יותר משנה. ככזה, הפושע צריך לעקוב אחר כל הכללים שנקבעו על ידי בית המשפט תחת תקופת מבחן.

זכור כי ביצוע כל פשע, כגון איומים בטלפון, יש אישום רציני המתאים. יש לבקש את עזרתו של עורך דין אמין שיכול לעזור לך עם הפשע שביצעת. שימו לב שתשכרו ותשלמו לעורך הדין בכל ישיבה בבית המשפט עד שהתיק ייסגר.

כיצד להתמודד עם איומים בטלפון

לא פעם אנו עדים לכך כי איומים טלפוניים מטרדים לא מעט אנשים, הם מערערים את שלוות נפשם, עלולים לגרום להם לחוסר איזון ועוגמת נפש רבה מאוד.

באם הואשמתם בכל סוג של איומים, אנו נשמח לייעץ לכם להתמודד עם הבעיה בצורה הטובה ביותר בכדי להתמודד עם כתב האישום.

בכדי להתמודד עם איומים בצורה הטובה ביותר, יש ראשית לבחון מאיזה צד פונה אלינו, האם מדובר על הצד המאיים, שכל מבוקשו היה לנסות להגיע להסדר עם אדם אחר ועקב סיבוך עסקי או כלכלי הגיע למצב של עבירה פלילית.
או האם מדובר על הצד המאוים שכל מבוקשו הוא להגן על עצמו ורואה כרגע חשש ופחד רב, האם לגשת למשטה או שמא לנסות ולהגיע להסדר והבטחה מהצד המאיים שלא יבצע את העבירה, הכל במטרה לחזור לשגרת החיים בצורה המהירה ביותר.

המציאות במדינת ישראל הפכה להיות כזאת שרוב המקרים המגיעים לידי המשטרה לחקירה, אלו מקרים של איומים, עבירות אלימות נוספות ורבות, לא פעם אנו עדים למקרים אלימים וקשים מאוד בחברה הישראלית, החל מאלימות מילולית על הכבישים ועד לאלימות פיזית אפילו במגרשי הכדורגל והספורט.

אם בעבר במאות תיקים אותם ניהל משרדנו בהצלחה רבה, נסגרו תיקים בעילה של חוסר אשמה, היום המציאות היא שונה, גורמי אכיפת החוק עושים כל שביכולתם למגר את התופעה ולמנוע איומים בטלפון, הכל במטרה ולמנוע מהחברה לדרדר למצב של אלימות קשה.

התייחסות החוק לעבירת איומים

חוק העונשים (סעיף 192) מתייחס לעבירת האיומים ומציין כי דינו של אדם אשר איים בפגיעה בכל דרך באדם אחר, צפוי לקבל עונש מאסר של 3 שנים.

הדרך בה ניתן למנוע זאת היא פשוטה, אמנם היא דורשת המון מיומנות אך בזכות ייצוג משפטי נכון הצלחנו להגיע לחוסר הרשעה וסגירת תיקים מחוסר אשמה. בתי הדין במדינת ישראל נוטים להבחין בין איומי סרק לבין איום ממשי לא פעם בית הדין דחה את התביעה, מכיוון ולא הצליח להוכיח מעבר לכל ספק כי קיים איום ממשי וממכוון שאכן האדם המאיים יבצע את העבירה אותה מאיים לבצע, זאת על פי מבחן האדם הסביר.

הנקודה העיקרית עליה יש להתעכב בתיקים מסוג זה, היא מבחן האדם הסביר אותו יעמיד בית הדין, כי האם קיים חשש לפגיעה בביטחונו של המאוים, כמו גם האם הייתה כוונה להפחידו, במקרים כאלו אכן יראה בית המשפט את המעשה כחמור ביותר ויש לדעת כיצד להתמודד עם מקרים אלו.

הוכחת איומים בטלפון

הוכחת איומים בטלפון יכולה להיות פשוטה במציאות של היום, לא פעם אנו עדים לטלפונים חכמים אשר בכל אחד מהם קיים מקליט שיחות, השמעת ההקלטה הכוללת בתוכה תוכן מאיים היא הראייה הטובה ביותר, באם רציתם להגיש תלונה על איומים כנגד מישהו, הקלטה זאת היא הדרך הטובה ביותר.
יחד עם זאת בכדי להפוך את הגשת התלונה ליותר מבוססת, הוספה של הודעות קודמות למקרה, כל סוג של התכתבות ושיחה יכולים להיות הדרך הטובה ביותר להתמודד עם המקרה.

באם אימו עליכם בטלפון או בכל דרך אחרת, יש מיד לפנות למשטרה בכדי לטפל במקרה ולקבל את ההגנה לה אתם זקוקים, למשטרה קיימת המסכות לעצור את האדם ולטפל בו בהתאם לחוק, לבחון את המקרה ולהעניש בהתאם.

Call Now Button